
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 12.8 mm |
| Width | 7.5 mm |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 20 |
| Height | 2.65 mm |
| Packaging | Tube |
| Thickness | 2.35 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 1 |
| Output Current | 16 mA |
| Number of Circuits | 8 |
| Lifecycle Status | Active |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 2 V |
| Number of Bits | 8 |
| Turn-On Delay Time | 1 ns |
| Quiescent Current | 20 µA |
| Propagation Delay | 23 ns |
| High Level Output Current | -16 mA |
| Low Level Output Current | 16 mA |
| Logic Function | D-Type, Latch |
| Number of Outputs | 8 |
| Independent Circuits | 1 |
| Number of Input Lines | 2 |
| Number of Output Lines | 1 |
Stock: 1690
Distributors
pcbx
Unit Price$0.72583
Ext.Price$0.72583
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.72583 | $0.72583 |
| 10 | $0.52578 | $5.25780 |
| 25 | $0.47534 | $11.88350 |
| 50 | $0.44669 | $22.33450 |
| 100 | $0.41977 | $41.97700 |
| 300 | $0.39783 | $119.34900 |
| 500 | $0.37703 | $188.51500 |
| 1000 | $0.36420 | $364.20000 |
| 3000 | $0.34307 | $1029.21000 |
| 5000 | $0.32316 | $1615.80000 |
